REKOMENDACJAFundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka od 2006 roku wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom.IWRD uzyskał status pierwszej w Polsce i Europie repliki Princeton Child Development Institute w USA, który jest jedną z najlepszych placówek terapeutycznych. Obecnie na świecie jest pięć takich replik, z czego trzy działają na terenie USA. IWRD prowadzi działalność terapeutyczną, edukacyjną i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Ponadto szkoli specjalistów z kraju i z Europy oraz pomaga w tworzeniu podobnych placówek w Polsce i za granicą.
Więcej informacji na stronie www.iwrd.pl.

Nasze Przedszkole od 2006 roku współpracuje z Instytutem. We wrześniu 2016 roku zostaliśmy placówką rekomendowaną przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. Placówka podlega systematycznej superwizji dr Anny Budzińskiej- Dyrektor Instytutu. Terapeuci Naszego Przedszkola biorą udział w szkoleniach organizowanych przez Instytut, a także konferencjach, w których także są prelegentami. Poza tym terapeuci regularnie wyjeżdżają na obserwację zajęć do Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, dzięki czemu powiększają swoje doświadczenia i korzystają ze wskazówek terapeutów z Instytutu.

Informacje dotyczące standardów, jakie muszą spełnić placówki rekomendowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku znajdują się w linku poniżej.

Standardy dla placówek rekomendowanych przez IWRD