100 rocznica Powstania Wielkopolskiego

W dniu 14 grudnia w naszym Ośrodku obchodziliśmy 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystości rozpoczęły się spektaklem „Dzieje Polski i Wielkopolski na przestrzeni wieków” w wykonaniu klas 1Sc i 2Sc przy wsparciu kolego z 2Sd. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy został zaprezentowany teatr cieni. Widowisko w połączeniu z grą światła, komentarzem i muzyką zrobiło na wszystkich duże wrażenie.

Pamięć o Powstańcach uczciliśmy także koncertem piosenek patriotycznych pod dowództwem nauczycieli oraz uczniów przy wielkim zaangażowaniu wszystkich zebranych w auli.Pod ogromnym wrażeniem naszego koncertu był Pan Wojciech Lorek, pracownik Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, który przyjechał do nas by przedstawić dzieje Powstania Wielkopolskiego oraz broń i umundurowanie Powstańców.
Jak zawsze zainteresowaniem cieszyła się możliwość dotknięcia czy przymierzenia elementów wyposażenia. Zarówno karabin, pistolet jak i maska gazowa były w stałym użyciu.

Ostatnim elementem obchodów było odsłonięcie tablicy na drzewie pamięci w atrium naszego Ośrodka. Zakończyliśmy uroczyste obchody, lecz będziemy pamiętać słowa Pani Dyrektor Elżbiety Olszak, że bycie patriotą na co dzień to wezwanie dla każdego z nas.

Galeria zdjęć…

B.J.