Boccia w Ośrodku

Miło nam poinformować, iż sekcja Bocci działająca w naszym Ośrodku stale się rozwija. Jest to możliwe między innymi dzięki wsparciu sponsorów, z którymi w ostatnim czasie udało nam się nawiązać stałą współpracę. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy są wspomagani przez sponsora technicznego firmę ,,JOMA’’ oraz zaprzyjaznioną firmę transportową ,,TYKA TRĘBACZEW’’ z Trębaczewa. Pierwszym efektem są profesjonalne koszulki, w których nasza drużyna będzie mogła się zaprezentować już niedługo. Warty podkreślenia jest również fakt, iż otrzymaliśmy zgodę na kontynuację projektu ,,Ogólnopolskiego systemu treningów w dyscyplinie paraolimpijskiej Boccia PEFRON 2019’’ w ramach współpracy z Polskim Związkiem Bocci, co otwiera przed naszymi zawodnikami sporo możliwości.

Harmonogram działań jest napięty, ponieważ wielkimi krokami zbliża się turniej z okazji 100-lecia Ośrodka, na który zaproszone są reprezentacje szkół z Poznania i okolic. Latem planowany jest również można powiedzieć tradycyjny już obóz sportowy dla najaktywniejszych zawodników. Głównym celem jest start w Eliminacjach do Mistrzostw Polski już jesienią 2019 roku. Zajęcia prowadzą trenerzy Armin Bezler oraz Mateusz Kurach wspierani doświadczeniem trenera Romana Pięty. Od niedawna mamy na zajęciach tajemniczego gościa, który dokumentuje naszą pracę i wysiłek wkładany w treningi. Poniżej próbka jego możliwości fotograficznych a ciąg dalszy nastąpi…

Galeria zdjęć… (Paweł F. Matysiak)

Ze sportowym pozdrowieniem,

Armin Bezler

Mateusz Kurach

Roman Pięta