Integracyjny Turniej Bocci

Dnia 5 czerwca 2019 roku odbył się pierwszy w historii naszego Ośrodka  Turniej Bocci , którego byliśmy gospodarzami. W integracyjnych zawodach wzięło udział łącznie 10 drużyn z Poznania i okolic. Gościliśmy między innymi Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz sekcję Bocci ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza, drużynę Bocci  ,,Lokomotywy’’ ze 105 Szkoły Specjalnej oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z Poznania a także faworyzowaną drużynę Startu Poznań prowadzoną przez utytułowanego trenera  Reprezentacji Polski Mieczysława Nowaka.

Gospodarze występujący pod opieką trenera Mateusza Kuracha  podzieleni  zostali na dwa zespoły i wystąpili w składzie: Paweł Marczak (kapitan), Krzysztof Ptasiński, Klaudia Nowak, Klaudia Kubicka, Marta Błajet, Sebastian Schulz, Kamil Miłowski (kapitan), Natalia Rutkowska oraz Kajetan Jurek. Zawodnicy wykazali się nie tylko wysokimi umiejętnościami technicznymi ale także determinacją i wielką odpornością na stres, walcząc czasami do ostatniego rzutu.   Ostatecznie reprezentacja naszego Ośrodka nie była zbyt gościnna, zajmując pierwsze i trzecie miejsce, po raz kolejny udowadniając, że praca wkładana w treningi procentuje. Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia szerokiego grona osób na czele z sędzią technicznym Romanem Piętą, studentów AWF, uczniów,  nauczycieli Wychowania Fizycznego, powiększającego się grona sponsorów oraz Pani Dyrektor Elżbiety Olszak.

Turniej Integracyjny  spotkał się z pozytywnym odbiorem zawodników oraz zaproszonych gości i mamy nadzieję, iż znajdzie swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez naszego Ośrodka.

Galeria zdjęć… (Paweł F. Matysiak)

Organizator

Armin Bezler