Czas na grilla

Kolejna edycja Bitwy na gary i patelnie

W czerwcu odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego, realizowanego pod nazwą: „Bitwa na gary i patelnie czyli potyczki kuchni regionów”. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „Przekąski do grilla”. Uczniowie Ośrodka, w grupach lub duetach, mieli za zadanie przygotować przekąski serwowane podczas przyjęć grillowych.

W tym roku uczestnicy kilka dni wcześniej podali skład zespołu oraz listę produktów potrzebnych do przygotowania konkursowej potrawy.

Punktualnie o 17.00 uczestnicy konkursu  zgromadzili się na dworze przy nowo powstałej altance, gdzie w tym roku odbywał się konkurs. Zostali zapoznani z regulaminem konkursu, wyjaśniono wątpliwości zaproszono do stanowisk, na których czekały: produkty oraz przybory kuchenne. Na przygotowanie potrawy przeznaczono 1,5 godziny.

Uczestnicy mieli do dyspozycji, miedzy innymi: pomidory, ogórki, paprykę, ziemniaki, olej, sos sałatkowy, jogurt, cebulę, ser feta, szynkę – zgodnie z złożonym wcześniej zamówieniem.

Emocje udzieliły się wszystkim i narastały z każdą minutą.

Okazało się, że poziom rywalizujących ze sobą ekip był bardzo wyrównany. Ostatecznie, po bardzo emocjonującej walce, pierwsze miejsce zajął duet: Marta Błajet i Karolina Jończyk, na drugim miejscu uplasował się  Igor Szejko i Norbert Kowalewski, Marlena Radwańska i Ania Kapturska, trzecie miejsce należało do Kajetana Jurka, Ani Wdzięcznej i Kingi Dercz.

Laureaci konkursu otrzymali książki, notesy, kalendarze, które udało się pozyskać z firmy Edica oraz od anonimowego darczyńcy.

Galeria zdjęć…