Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
logo

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
im. Zbigniewa Tylewicza
w Poznaniu

godlo

Pożegnanie maturzystów 2018

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
szybko minęło te parę lat
Każdy z nas pewnie łezkę uroni,
zanim odejdzie w daleki świat!

Jakby to było wczoraj… Szybko upłynął czas edukacji klas 3La i 3Lb. Uczniowie klas drugich liceum postanowili pożegnać swoje koleżanki i kolegów.Przygotowali przedstawienie, recytacje i oprawę dla wręczania ich świadectw; muzykę i słowa.

Zaczęło się bardzo podniośle i uroczyście, Oliwia Gradzielewska i Daniel Sowiński zapowiedzieli wprowadzenie sztandaru Ośrodka, po czym nastąpiło  odśpiewanie hymnu Polski.

Oprócz świadectw i nagród każdy absolwent liceum ogólnokształcącego został nagrodzony prezentem od firmy Kukartka, która wyjątkowo hojnie obdarowała naszych uczniów.

Po części oficjalnej, odśpiewaniu hymnu Ośrodka i wyprowadzeniu sztandaru zaczęły się recytacje Michał Żybura powiedział  wiersz A.Zagajewskiego „Wspomnienia”, w interpretacji Wojtka Mielcarka usłyszeliśmy A.Oppmana „Wagary” a na zakończenie Jakub Kościsty podzielił się cząstką wspomnień zapisaną przez K.I Gałczyńskiego.

Następnie uczniowie przedstawili swoją  wizje opowiadania”Serce orła” dedykowaną absolwentom klas trzecich. W roli narratora wystąpił Michał Żybura, farmerem był Jakub Kościsty a podróżnym i jego synem Patryk Piątkiewicz i  Wojciech Mielcarek. Historia chłopca, który dostrzega orła w zwykłym ptaku poruszyła nas wszystkich, zwłaszcza, ze osoby odgrywające role włożyły w nie ogromny wysiłek i emocje. Jakże łatwo przychodzi nam oceniać po pozorach i łatwo wydawać sądy. Przypowieść pokazywała ja „widzieć sercem” i nigdy się nie poddawać. Drugoklasiści korzystali ze scenografii przygotowanej przez Jakuba Bąkowskiego,  jej najsilniejszym atutem był orzeł wykonany specjalnie dla potrzeb przedstawienia. Możesz pofrunąć gdzie chcesz, masz serce orła. Wiem, ze masz. Rozwiń skrzydła, usłuchaj swojego serca i leć.Brzmiały końcowe słowa.

Wzruszeniom nie było końca. Następnym punktem programu była projekcja zdjęć absolwentów, wykonanych w często zupełnie niespodziewanych okolicznościach.

Największą owacją powitano szczególnie film z prób do studniówki…a jeszcze więcej uczuć wzbudziła Piosenka Absolwenta wykonana przez Marysię Szczygielską i Pawła Marczaka.

Łzy wzruszenia i żalu, że ten etap jest już zamknięty szybko zamieniły się w radość spotkania przy smakołykach i kawie przygotowanych przez rodziców.            Kochani! żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń, akceptacja i nadzieja.  Niech przekazana przez Was pokoleniowa warta będzie trzymana tak mocno abyśmy za rok mogli tak samo godnie pożegnać Waszych dziś jeszcze kolegów, za rok być może także absolwentów…

Trzymamy kciuki za zdających maturę, serdecznie pozdrawiamy czytających te słowa.

Galeria zdjęć…

H. Kaczmarek
M. Kacprzak
P. Grabowski
Ł. Wencel