Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
logo

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
im. Zbigniewa Tylewicza
w Poznaniu

godlo

Tylewiczówka

Marzenia się spełniają! Jest, naprawdę jest TYLEWICZÓWKA. Miejsce wytęsknione przez uczniów i Dyrektora Ośrodka. Wiecie jak było dotąd. Nie mieliśmy pieniędzy, więc zaadaptowaliśmy to miejsce tanim kosztem, bo chcieliśmy, by uczniowie mieli dla siebie przestrzeń na czas przerw, śniadania, spotkań, rozmowy i oczekiwanie na dowóz.

Wspaniali ludzie oddali nam swój czas, energię, kompetencje i pieniądze. Aniołem projektu stała się Zofia Kubisiak. Panią Zosię uczniowie poznali na warsztatach projektowania mieszkania swojej przyszłości. To Ona zaprojektowała nową Tylewiczówkę i zapoczątkowała akcję TYLEWICZÓWKA na Facebooku. Dostaliśmy dzięki jej energii meble, cegły, kafle, elementy dekoracyjne. Zaprojektowała i zajęła się logistyką powstawania strefy wypoczynkowo-socjalnej dla uczniów. Niestety, pomieszczenie nie było gotowe do zagospodarowania. I wtedy dobry los zesłał nam Panią Siewkowską, mamę Marysi z klasy 1 La. Ona skontaktowała nas z firmą, która sfinansowała kolejne etapy powstawania Tylewiczówki, Firma Perschmann zakupiła szafki uczniowskie, okrągłe stoły, krzesła, meble w kąciku socjalnym, lampy, materiały do remontu. Iii… poooszłoooo! Lawinowo.

W trakcie ferii zimowych firma BAU Adam Górski wykonała w rekordowym czasie remont pomieszczenia. Firma Cerwis Marek Chrzanowski podarowała nam piękną podłogę. Finał należał znowu do Zosi Kubisiak. Poświęciła wraz ze swym mężem Zbyszkiem sobotę 23 stycznia, na aranżację pomieszczenia. Nadała mu ostateczny kształt. Jej motywacja i zdolności interpersonalne zaangażowały wszystkich obecnych pracowników do intensywnej pracy, by w poniedziałek, efekt – TYLEWICZÓWKA, Was kochani uczniowie i nauczyciele, zachwycił. Dalej dostarcza gry, naczynia podarowane przez swoich znajomych, by uczniowie czuli się w Tylewiczówce komfortowo. W trakcie odwiedzin powiedziała „Cieszy mnie kiedy widzę uczniów przy stolikach wesoło grających w gry, czytających i rozmawiających. To jest najwspanialsze podziękowanie.”

Dziękujemy za piękne, nowoczesne miejsce stworzone przez wspaniałych ludzi. W Tylewiczówce jest miło, kolorowo, przytulnie. DZIĘKUJEMY.

Galeria zdjęć…