Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
logo

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
im. Zbigniewa Tylewicza
w Poznaniu

godlo

W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość – marzenia!

W naszym Ośrodku dzień 29 kwietnia 2022 roku był bardzo uroczysty. Pojawiły się i wspomnienia, i marzenia. Nie zabrakło także śmiechu i łez rozstania. Skąd taka huśtawka emocjonalna? Po długim pandemicznym czasie odbyła się wyczekiwana i uroczystaakademia z okazji zakończenia nauki klas trzecich liceum przygotowana przez uczniów i wychowawców klas 3Le, 3Lf i 3Lg.

Prowadzący tę uroczystość – Marcelina Różańska z klasy 3Le i Adam Paczkowski z klasy 3Lg znakomicie spisali się w roli konferansjerów. Ich ustami przemówiła bowiem cała społeczność Ośrodka. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy administracyjni i zaproszeni goście. Wszyscy gratulowali absolwentom ukończenia liceum, zdobycia wiedzy i umiejętności oraz życzyli powodzenia podczas egzaminów maturalnych i w dorosłym życiu. Dyrektor Ośrodka – pan Cyprian Konieczny i wychowawcy klas kończących wręczyli świadectwa ukończenia liceum, nagrody za osiągnięcie wysokich wyników dydaktycznych, wychowawczych i sportowych.

Absolwenci podziękowali wszystkim za wspólne lata nauki, za możliwość przeżycia licznych przygód i wzruszeń, które stały się ich udziałem podczas projektów, wycieczek i uroczystości szkolnych.

W części artystycznej, kończącej uroczystość, odbył się koncert w wykonaniu grupy uczniów: Aleksandry Kuśnierek (2La), Aleksandry Pietrzykowskiej (2a), Kazimierza Kowalskiego (1a), Filipa Łukaszyka (1b) pod kierownictwem pani Angeliki Stelmaszyk. Oprócz wspólnych śpiewów wszyscy obecni wtórowali solistce – Aleksandrze Pietrzykowskiej, która niezwykle pięknie wykonała piosenkę Czesława Niemena – Dziwny jest ten świat.Również ten utwór pozwolił pomarzyć nam o świecie pełnym dobra i miłości…

I tak oto właśnie w przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość – marzenia!

Galeria zdjęć…

S.W.