Dnia 30 kwietnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży
Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu odbył się uroczysty apel z okazji
nadchodzącej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Wydarzenie miało na celu pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz przybliżenie
społeczności szkolnej historycznego znaczenia ustawy zasadniczej z 1791 roku. Podczas
uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny, odśpiewano wspólnie hymn
narodowy, hymn Ośrodka oraz pieśni patriotyczne, takie jak „Gaude Mater Polonia”
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja