Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
logo Ośrodka

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
im. Zbigniewa Tylewicza
w Poznaniu

Godło Rzeczpospolitej Polskiej

Tradycyjny Sad

Tradycyjny sad

W dniu 27 maja 2026 odbyło się uroczyste otwarcie sadu🌳🍏🍎, przygotowanego w ramach projektu „Tradycyjny Sad”. Wydarzenie to miało na celu promowanie ochrony dawnych odmian drzew owocowych, edukację ekologiczną oraz integrację społeczności szkolnej.
Uroczystość rozpoczęła się krótkim powitaniem gości przez organizatorów projektu Panią Natalię Kühn oraz Panią Joannę Figlarz -Krasin.
Kolejnym punktem programu było symboliczne otwarcie sadu przez Dyrektora Pana Cypriana Koniecznego, który wraz z uczennicami z klasy ogrodniczej przeciął wstęgę.

Realizacja projektu „Tradycyjny Sad” była cennym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli. Wspólne działania pozwoliły zdobyć nową wiedzę, rozwinąć umiejętności współpracy. Otwarcie sadu stało się ważnym wydarzeniem integrującym społeczność szkolną i promującym troskę o środowisko naturalne.🌳🍐☘️🍎🍏

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Tradycyjny sad”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.