Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu
logo

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
im. Zbigniewa Tylewicza
w Poznaniu

godlo

Dzień Edukacji Narodowej

Jest w kalendarzu taki dzień, który jest świętem nauczycieli, pedagogów, wychowawców, pracowników administracji,  wszystkich którzy współtworzą polską szkołę: Dzień Komisji Edukacji Narodowej.  W naszym Ośrodku jest to także Dzień Patrona, pedagoga, który był autorem programu rehabilitacji zawodowej,  od 50 lat wykorzystywanego w szkołach w całej Polsce. Wyjątkowość tego dnia w roku szkolnym 2018/19 podkreślał fakt, że przypada w nim świętowanie 100- lecia istnienia naszego Ośrodka, który był w swoich początkach, miejscem rehabilitacji powstańców wielkopolskich.

Uroczystość prowadzili Kinga Dercz i Paweł Marczak z klasy 1s.

W obecności sztandaru Ośrodka nastąpiło ślubowanie reprezentantów klas pierwszych, wręczenie nagród oraz nominacja dla nowego przyjaciela Ośrodka. Została nią pani Katarzyna Mokrzycka, dyrektor Kukartka- firmy, która już nieraz obdarowała naszych uczniów zaskakującymi prezentami, a którą w ciepłych słowach powitała i przedstawiła pani dyrektor Elżbieta Olszak.

Drugą część uroczystości stanowił rozśpiewany benefis nauczyciela multimediów interaktywnych czyli pani Barbary Półrolniczak. Z pozbieranych zdjęć została ułożona prezentacja – wspomnienie lekcji, przerw, wycieczek i spotkań. Miło było popatrzeć jak wiele z tych miłych wspomnień pozostanie w nas mimo upływu czasu. Za wspólną drogę dziękowali uczniowie i absolwenci: Ola, Robert, Paweł, Kuba i  Kinga.

Prezentem od uczniów był wakacyjny przebój  Luisa Fonci ze słowami Izy Łajs p.t „Komputerowe Despacito” w aranżacji zespołu The Tylewithers, muzycznych Tylewiczersów, których tworzą: Agnieszka Wawrzyniak-  gitara elekroakustyczna, śpiew,  Marzena Raczyńska-,  gitara klasyczna, śpiew, Witold Dobrogowski- gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne.

W auli znaleźli się także przedstawiciele rodziców: Ewa Kretshmer i  Maciej  Smolarz, którzy w Zespole Połączonych Sił Rodziców i Nauczycieli wykonali dla naszej beneficjentki piosenkę „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.

Pozostało jeszcze podziękowanie nauczycieli, wyrażone słowami pani dyrektor oraz sytą świnką skarbonką –prezentem dla Basi Półrolniczak od koleżanek i kolegów. I słodki poczęstunek poprzedzony gromkim „Sto lat!”, wspólne zdjęcia i rozmowy i  piosenka hucząca w murach naszej auli radością, młodością i dumą z miejsca, które współtworzymy wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i administracja i uczniowie.

Na zakończenie naszego Dnia Nauczyciela, Zespół Połączonych Sił Benefisowych wykonał utwór do słów: Izabeli Łajs i Mai Gajewskiej p.t „Szkoło moja” z muzyką zespołu  Masters i wykonaniem Tylewiczersów.

Stare mury naszego Ośrodka trzęsły się w posadach. Entuzjazm i radość to coś znacznie więcej niż forma wyrazu. To kapitał, z którego tworzymy naszą pracę, zaangażowanie i pracę z uczniem w codziennym funkcjonowaniu szkoły.

Niech przesłanie piosenki Roberta Jansona: „Warto śmiać, warto cieszyć i kochać” z utworu „Małe szczęścia” będzie przesłaniem i drogowskazem na szczęśliwe emeryckie lata naszej koleżanki. Życzymy z całego serca.

Galeria zdjęć…

Hanna Kaczmarek
Izabela Łajs
Marzena Kacprzak,
Wiesław Olech,
Paweł Grabowski,
Joanna Kowalkiewicz,